Sullins Connector Solutions ECC12MMVN-S189
ECC12MMVN-S189 picture photo
Mfg. Part Number
ECC12MMVN-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS .100"
Datasheet Download
ECC12MMVN-S189.pdf
Availability of ECC12MMVN-S189
QUANTITY
ECC12MMVN-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC12MMVN-S189
Internal Part NumberEIS-ECC12MMVN-S189
PackagingTray
Card TypeFits Female Edgecards
GenderMale
Number of Positions/Bay/Row12
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact Type-
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC12MMVN-S189
Related LinksECC12MM, ECC12MMVN-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECC12MMVN-S189 Details Description
Related parts for ECC12MMVN-S189
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB datasheet.pdf
SENSOR 2000PSI M12-1.5 6G 4.5V datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV 2CH TRANS 8-SOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf