Sullins Connector Solutions ECC15DREH-S13
ECC15DREH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ECC15DREH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND
Datasheet Download
ECC15DREH-S13.pdf
Availability of ECC15DREH-S13
QUANTITY
ECC15DREH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC15DREH-S13
Internal Part NumberEIS-ECC15DREH-S13
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder Eyelet(s)
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC15DREH-S13
Related LinksECC15D, ECC15DREH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECC15DREH-S13 Details Description
Related parts for ECC15DREH-S13
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RECEPT 10POS 2MM IDT GOLD datasheet.pdf
IC DAC CMOS 12BIT UP-COMP 20-DIP datasheet.pdf
RES 0.15 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 251 I/O 320FBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 10.5VWM 19VC DO204AC datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.5W 12VIN 12VOUT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A SYNC 8SOP datasheet.pdf
IC PSRAM 64MBIT 70NS 48VFBGA datasheet.pdf
RES 174K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) Screw datasheet.pdf