Sullins Connector Solutions ECC15DRYI-S13
ECC15DRYI-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ECC15DRYI-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 30POS .100 EXTEND
Datasheet Download
ECC15DRYI-S13.pdf
Availability of ECC15DRYI-S13
QUANTITY
ECC15DRYI-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC15DRYI-S13
Internal Part NumberEIS-ECC15DRYI-S13
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10
Series-
PackagingTube
Card TypeNon Specified - Dual Edge
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row15
Number of Positions30
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Threaded Insert, 4-40
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC15DRYI-S13
Related LinksECC15D, ECC15DRYI-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECC15DRYI-S13 Details Description
Related parts for ECC15DRYI-S13
IC SCSI 9-LINE TERM 36-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 36POS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CAP NIOB OXI 220UF 20% 2.5V 2312 datasheet.pdf
RES SMD 86.6 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER TRPL 1X2 16SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS WALL MT PIN datasheet.pdf
Crystal 10.2450MHz 30ppm 13pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 200MA 60V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf