Sullins Connector Solutions ECC30DKAN-S189
ECC30DKAN-S189 picture photo
Mfg. Part Number
ECC30DKAN-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 60POS .100"
Datasheet Download
ECC30DKAN-S189.pdf
Availability of ECC30DKAN-S189
QUANTITY
ECC30DKAN-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECC30DKAN-S189
Internal Part NumberEIS-ECC30DKAN-S189
Number of Positions60
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.100" (2.54mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeCantilever
Color-
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECC30DKAN-S189
Related LinksECC30DK, ECC30DKAN-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECC30DKAN-S189 Details Description
Related parts for ECC30DKAN-S189
IC OPAMP BUFFER 680MHZ 14TSSOP datasheet.pdf
BATTERY INSULATOR datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 0.75" 300PC datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 600V 4A DPAK datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 7A SYNC 15QFN datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 30A 8-SOIC datasheet.pdf
RES 464K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS PNL MNT THRU SKT datasheet.pdf
LABEL COMP SUPER-TACK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 350MA 2.25 OHM datasheet.pdf