Murata Electronics North America ECCT2H470JCL
ECCT2H470JCL picture photo
Mfg. Part Number
ECCT2H470JCL
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
ECCT2H470JCL.pdf
Availability of ECCT2H470JCL
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECCT2H470JCL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECCT2H470JCL
Internal Part NumberEIS-ECCT2H470JCL
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship ECCT2H470JCL today.
SeriesECCT2H4
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeOriginal
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-ECCT2H470JCL
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksECCT2H, ECCT2H470JCL Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
ECCT2H470JCL Details Description
Related parts for ECCT2H470JCL
CAP ALUM 470UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 2A SMA datasheet.pdf
RES SMD 90.9 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf