Panasonic Electronic Components ECE-T2DA222EA
ECE-T2DA222EA picture photo
Mfg. Part Number
ECE-T2DA222EA
Brief Description
CAP ALUM 2200UF 20% 200V SNAP
Datasheet Download
ECE-T2DA222EA.pdf
Availability of ECE-T2DA222EA
QUANTITY
ECE-T2DA222EA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECE-T2DA222EA
Internal Part NumberEIS-ECE-T2DA222EA
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesT-HA
PackagingBulk
Capacitance2200µF
Tolerance±20%
Voltage Rating200V
ESR (Equivalent Series Resistance)98 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current2.9A
Impedance-
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.969" (50.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECE-T2DA222EA
Related LinksECE-T2, ECE-T2DA222EA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECE-T2DA222EA Details Description
Related parts for ECE-T2DA222EA
CAP CER 1000PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
LED 7-SEG 2DIGIT RED LC 0.30" CC datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4500K 2SMD datasheet.pdf
SL-SMT 5.08/22/180G 3.2SN BK datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.19A 305 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS JAM NUT PIN PCB datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE BOLT-IN datasheet.pdf
TV 128C 128#22D PIN RECP datasheet.pdf
LIGHT PIPE PNL 3MM SMOKED 2.5MM datasheet.pdf