Panasonic Electronic Components ECH-S1334JZ
ECH-S1334JZ picture photo
Mfg. Part Number
ECH-S1334JZ
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 5% 100VDC RADIAL
Datasheet Download
ECH-S1334JZ.pdf
Availability of ECH-S1334JZ
QUANTITY
ECH-S1334JZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECH-S1334JZ
Internal Part NumberEIS-ECH-S1334JZ
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyphenylene Sulfide (PPS)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.807" L x 0.394" W (20.50mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.764" (19.40mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECH-S1334JZ
Related LinksECH-S, ECH-S1334JZ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECH-S1334JZ Details Description
Related parts for ECH-S1334JZ
IC MCU 8BIT 1KB FLASH 8DIP datasheet.pdf
CAP CER 150PF 300V 1111 datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.5A SOT223-6 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC FPGA 880 I/O 1760FBGA datasheet.pdf
OSC MEMS 4.096MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CABLE 6POS datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSCILLATOR 2.048KHZ MEMS SMD datasheet.pdf