Panasonic Electronic Components ECH-U1H222GB5
ECH-U1H222GB5 picture photo
Mfg. Part Number
ECH-U1H222GB5
Brief Description
CAP FILM 2200PF 2% 50VDC 0805
Datasheet Download
ECH-U1H222GB5.pdf
Availability of ECH-U1H222GB5
QUANTITY
ECH-U1H222GB5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECH-U1H222GB5
Internal Part NumberEIS-ECH-U1H222GB5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECH-U(B)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±2%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECH-U1H222GB5
Related LinksECH-U1, ECH-U1H222GB5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECH-U1H222GB5 Details Description
Related parts for ECH-U1H222GB5
CAP ALUM 470UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 47POS GOLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
FAN AXIAL 20X10MM VAPO 5VDC WIRE datasheet.pdf
CONN IDC 7POS 2.54MM 22AWG TIN datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 18AWG SHLD 25' datasheet.pdf
FERRITE CORE EQ 3.1UH N87 datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156" datasheet.pdf