Panasonic Electronic Components ECJ-0EB1E821K
ECJ-0EB1E821K picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-0EB1E821K
Brief Description
CAP CER 820PF 25V X7R 0402
Datasheet Download
ECJ-0EB1E821K.pdf
Availability of ECJ-0EB1E821K
QUANTITY
ECJ-0EB1E821K Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-0EB1E821K
Internal Part NumberEIS-ECJ-0EB1E821K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance820pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-0EB1E821K
Related LinksECJ-0E, ECJ-0EB1E821K Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-0EB1E821K Details Description
Related parts for ECJ-0EB1E821K
RES SMD 15.8KOHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 13K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
FUSEHOLDER CAP 5X20MM datasheet.pdf
RES MO 1/2W 91 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL SYNC 24QFN datasheet.pdf
RES 189K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 0.866 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
IC OPAMP ZRO-DRFT datasheet.pdf
EMI FILTER datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 19 F SLVR datasheet.pdf
FUSE 20A 600V AC C.S.A CANADIAN datasheet.pdf