Panasonic Electronic Components ECJ-0EF1E103Z
ECJ-0EF1E103Z picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-0EF1E103Z
Brief Description
CAP CER 10000PF 25V Y5V 0402
Datasheet Download
ECJ-0EF1E103Z.pdf
Availability of ECJ-0EF1E103Z
QUANTITY
ECJ-0EF1E103Z Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-0EF1E103Z
Internal Part NumberEIS-ECJ-0EF1E103Z
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLMLCC/Arrays 14/Aug/2009
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance10000pF
Tolerance-20%, +80%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-0EF1E103Z
Related LinksECJ-0E, ECJ-0EF1E103Z Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-0EF1E103Z Details Description
Related parts for ECJ-0EF1E103Z
WIRE PVDF INS 26AWG YELLOW 100' datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 5VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CONN SPLICE PARA 304-1510CMA datasheet.pdf
FINE ADJUST APPLICATOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
SL-AL21CC (PLASTIC) 2N/C + 1N/O datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 18POS GOLD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CMOS 20PPM 5X7MM datasheet.pdf
TVS DIODE 70VWM 113VC DO-214AC datasheet.pdf
V/T REC POWERBLADE datasheet.pdf
55A CABLE/DUAL 10/ SM datasheet.pdf