Integrated Device Technology (IDT) 4MA155520Z3BACUGI
4MA155520Z3BACUGI picture photo
Mfg. Part Number
4MA155520Z3BACUGI
Brief Description
OSC MEMS 155.52MHZ LVPECL SMD
Datasheet Download
4MA155520Z3BACUGI.pdf
Availability of 4MA155520Z3BACUGI
QUANTITY
4MA155520Z3BACUGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 4MA155520Z3BACUGI
Internal Part NumberEIS-4MA155520Z3BACUGI
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
Series4MA
PackagingTray
TypeMEMS (Silicon)
Frequency155.52MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputLVPECL
Voltage - Supply2.5V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)100mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.033" (0.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)4MA155520Z3BACUGI
Related Links4MA15552, 4MA155520Z3BACUGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
4MA155520Z3BACUGI Details Description
Related parts for 4MA155520Z3BACUGI
IC AMP VIDEO QUAD 270MHZ 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 38.3KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEAVYCON ADAPTER PLATE FOR B24 datasheet.pdf
IC ADC 105MHZ SOT804-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
SWITCH CAP datasheet.pdf
FERRULE H-BOX 4 0-16 0QMM DIN datasheet.pdf
CAP ALUM 330000UF 20% 50V SCREW datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Receptacle 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf