API Delevan 103R-821H
103R-821H picture photo
Mfg. Part Number
103R-821H
Brief Description
FIXED IND 820NH 430MA 530 MOHM
Datasheet Download
103R-821H.pdf
Availability of 103R-821H
QUANTITY
103R-821H Order Process
Ship out your order
Specifications of 103R-821H
Internal Part NumberEIS-103R-821H
Material - CoreFerrite
Inductance820nH
Tolerance±3%
Current Rating430mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)530 mOhm Max
Q @ Freq22 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant160MHz
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Frequency - Test25MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD
Size / Dimension0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm)
Height - Seated (Max)0.075" (1.91mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)103R-821H
Related Links103R, 103R-821H Datasheet, API Delevan Distributor
103R-821H Details Description
Related parts for 103R-821H
CAP ALUM 390UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 748MA 600 MOHM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 13POS STRGHT PIN datasheet.pdf
FUSE TELPOWER 250A 170V PWR DIST datasheet.pdf
MOSFET 2P-CH 12V 4.9A 8-TSSOP datasheet.pdf
FILTER BANDPASS 2.45GHZ WLAN SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS WALL MT SKT datasheet.pdf
CONN M8 FML 5POS datasheet.pdf