Panasonic Electronic Components ECJ-1VB1H822K
ECJ-1VB1H822K picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-1VB1H822K
Brief Description
CAP CER 8200PF 50V X7R 0603
Datasheet Download
ECJ-1VB1H822K.pdf
Availability of ECJ-1VB1H822K
QUANTITY
ECJ-1VB1H822K Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-1VB1H822K
Internal Part NumberEIS-ECJ-1VB1H822K
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8200pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-1VB1H822K
Related LinksECJ-1V, ECJ-1VB1H822K Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-1VB1H822K Details Description
Related parts for ECJ-1VB1H822K
CONN RECEPT 4POS 28AWG MTA100 datasheet.pdf
CONN RING TONGUE 16-14AWG #1/4 datasheet.pdf
FIXED IND 8UH 2.7A 25 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
M/S120 RA RC 125 30AU datasheet.pdf
IC FM RADIO TUNER 20-QFN datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 16KV datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU DOWN/SIDE datasheet.pdf
CAP FILM 10NF 10% 400VDC datasheet.pdf