Panasonic Electronic Components ECJ-1VC2A330J
ECJ-1VC2A330J picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-1VC2A330J
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
ECJ-1VC2A330J.pdf
Availability of ECJ-1VC2A330J
QUANTITY
ECJ-1VC2A330J Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-1VC2A330J
Internal Part NumberEIS-ECJ-1VC2A330J
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.035" (0.90mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-1VC2A330J
Related LinksECJ-1V, ECJ-1VC2A330J Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-1VC2A330J Details Description
Related parts for ECJ-1VC2A330J
CONN RECPT 15POS W/O RAMP SL-156 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3KV NP0 1808 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 3A DDPAK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
BOARD EVAL HMC698LP5E datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 4.1PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 6.3V X5R 0201 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf