Panasonic Electronic Components ECJ-2FB1H823K
ECJ-2FB1H823K picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-2FB1H823K
Brief Description
CAP CER 0.082UF 50V X7R 0805
Datasheet Download
ECJ-2FB1H823K.pdf
Availability of ECJ-2FB1H823K
QUANTITY
ECJ-2FB1H823K Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-2FB1H823K
Internal Part NumberEIS-ECJ-2FB1H823K
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.082µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.055" (1.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-2FB1H823K
Related LinksECJ-2F, ECJ-2FB1H823K Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-2FB1H823K Details Description
Related parts for ECJ-2FB1H823K
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 7/16-20 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 315MA 1 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X22.86MM T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS INLINE PIN datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf