Panasonic Electronic Components ECJ-4YB1H105K
ECJ-4YB1H105K picture photo
Mfg. Part Number
ECJ-4YB1H105K
Brief Description
CAP CER 1UF 50V X5R 1210
Datasheet Download
ECJ-4YB1H105K.pdf
Availability of ECJ-4YB1H105K
QUANTITY
ECJ-4YB1H105K Order Process
Ship out your order
Specifications of ECJ-4YB1H105K
Internal Part NumberEIS-ECJ-4YB1H105K
Standard Package2,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX5R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 85°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECJ-4YB1H105K
Related LinksECJ-4Y, ECJ-4YB1H105K Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECJ-4YB1H105K Details Description
Related parts for ECJ-4YB1H105K
BATTERY PACK NICAD 12V 250MAH datasheet.pdf
IC PROM SER 100000 I-TEMP 8-DIP datasheet.pdf
IC CONTRLR HOTSWAP NEGVOLT 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 24POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 50 POS SMD datasheet.pdf
RES 19.6 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 340 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf