Panasonic Electronic Components ECK-ATS471MB
ECK-ATS471MB picture photo
Mfg. Part Number
ECK-ATS471MB
Brief Description
CAP CER 470PF 440VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
ECK-ATS471MB.pdf
Availability of ECK-ATS471MB
QUANTITY
ECK-ATS471MB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECK-ATS471MB
Internal Part NumberEIS-ECK-ATS471MB
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesTS
PackagingBulk
Capacitance470pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated440VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 125°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y2
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max)0.472" (12.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECK-ATS471MB
Related LinksECK-AT, ECK-ATS471MB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECK-ATS471MB Details Description
Related parts for ECK-ATS471MB
CONN HEADER 9POS 5MM STRGHT TIN datasheet.pdf
IC VREF SERIES 5V SOT23-3 datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 300MA 350 MOHM datasheet.pdf
BOARD LEVEL HEAT SINK datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT 16-TSSOP datasheet.pdf
IC MULTI-CHEM BATT CHRGR 20-TQFN datasheet.pdf
CAP MICA 40PF 5% 500V SMD datasheet.pdf
CABLE 10 INCH 3 WIRE EXTENSION datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
RES SMD 2.49M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
CAP CER 750PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf