Panasonic Electronic Components ECK-DNA221MB
ECK-DNA221MB picture photo
Mfg. Part Number
ECK-DNA221MB
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 220PF 250VAC Y5P RADIAL
Datasheet Download
ECK-DNA221MB.pdf
Availability of ECK-DNA221MB
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECK-DNA221MB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECK-DNA221MB
Internal Part NumberEIS-ECK-DNA221MB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesNS-A
PackagingBulk
Capacitance220pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250VAC
Temperature CoefficientY5P (B)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
ApplicationsSafety
RatingsX1Y1
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Features-
Lead StyleStraight
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECK-DNA221MB
Related LinksECK-DN, ECK-DNA221MB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECK-DNA221MB Details Description
Related parts for ECK-DNA221MB
IC GATE MULT-FUNC CONF 3ST SM8 datasheet.pdf
RES 12 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 352 I/O 672FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 50W datasheet.pdf
RES 0.442 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf
RES SMD 1.76K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf