Amphenol Aerospace Operations D38999/20WF32JN-LC
D38999/20WF32JN-LC picture photo
Mfg. Part Number
D38999/20WF32JN-LC
Manufacturer
Product Category
Circular Connectors - Housings
Brief Description
CONN HSG RCPT FLANGE 32POS SKT
Datasheet Download
D38999/20WF32JN-LC.pdf
Availability of D38999/20WF32JN-LC
QUANTITY
D38999/20WF32JN-LC Order Process
Ship out your order
Specifications of D38999/20WF32JN-LC
Internal Part NumberEIS-D38999/20WF32JN-LC
Category Connectors, Interconnects
FamilyCircular Connectors - Housings
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)D38999/20WF32JN-LC
Related LinksD38999/20, D38999/20WF32JN-LC Datasheet, Amphenol Aerospace Operations Distributor
D38999/20WF32JN-LC Details Description
Related parts for D38999/20WF32JN-LC
IC REG ISOLATED +/-12V 41MA 7SOP datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 12VA THRU HOLE datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS MALE SLD CUP SLV datasheet.pdf
CARD EXTENDER 6U VME 9.2X9.625" datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 35V 20% 1206 datasheet.pdf
VARISTOR 675V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 7.5VOUT 75W datasheet.pdf
A5 50W 20 BIT INCREMENTAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 150MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
IC DSP 1X 1GHZ SC3850 783FCBGA datasheet.pdf
CAP CER 68PF 440VAC Y5S RADIAL datasheet.pdf