Sullins Connector Solutions ECM22DRKH-S13
ECM22DRKH-S13 picture photo
Mfg. Part Number
ECM22DRKH-S13
Brief Description
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND
Datasheet Download
ECM22DRKH-S13.pdf
Availability of ECM22DRKH-S13
QUANTITY
ECM22DRKH-S13 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECM22DRKH-S13
Internal Part NumberEIS-ECM22DRKH-S13
Number of Positions44
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
FeaturesCard Extender
Mounting TypeBoard Edge, Straddle Mount
TerminationSolder
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
Contact TypeFull Bellows
ColorBlue
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECM22DRKH-S13
Related LinksECM22D, ECM22DRKH-S13 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
ECM22DRKH-S13 Details Description
Related parts for ECM22DRKH-S13
CAP ALUM 4.7UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
XFRMR SEMI-TORO 24VA THRU HOLE datasheet.pdf
CAP FILM 0.39UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 1.024GHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CBL 3POS M12 PLUG-M8 SOCKET 0.3M datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET FOR C200H-PRO27 datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 3.4A 61 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 30 TYPE A 19POS datasheet.pdf
MIL 16 SIZE GASKET datasheet.pdf
MCBASIC, TP/FO-SM1310/PLUS-ST datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf