Panasonic Electronic Components ECO-S1HA682EA
ECO-S1HA682EA picture photo
Mfg. Part Number
ECO-S1HA682EA
Brief Description
CAP ALUM 6800UF 20% 50V SNAP
Datasheet Download
ECO-S1HA682EA.pdf
Availability of ECO-S1HA682EA
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECO-S1HA682EA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECO-S1HA682EA
Internal Part NumberEIS-ECO-S1HA682EA
FamilyAluminum Capacitors
SeriesTS-HA
PackagingBulk
Capacitance6800µF
Tolerance±20%
Voltage Rating50V
ESR (Equivalent Series Resistance)46 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current3.3A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)1.260" (32.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECO-S1HA682EA
Related LinksECO-S1, ECO-S1HA682EA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECO-S1HA682EA Details Description
Related parts for ECO-S1HA682EA
CONN HEADER .100 DUAL STR 26POS datasheet.pdf
CONN HEADER 96POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
FUSE 800A 690V 2EK/91 AR UC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 24POS 5.08MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
MCU 8BIT 32KB FLASH 32-VFQFPN datasheet.pdf
RES 120 OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR MMA-445933H-02 datasheet.pdf
BUZZER MAGNETIC 5V 6.6MM RADIAL datasheet.pdf