Panasonic Electronic Components ECO-S1VA223EA
ECO-S1VA223EA picture photo
Mfg. Part Number
ECO-S1VA223EA
Brief Description
CAP ALUM 22000UF 20% 35V SNAP
Datasheet Download
ECO-S1VA223EA.pdf
Availability of ECO-S1VA223EA
QUANTITY
ECO-S1VA223EA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECO-S1VA223EA
Internal Part NumberEIS-ECO-S1VA223EA
Standard Package100
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
SeriesTS-HA
PackagingBulk
Capacitance22000µF
Tolerance±20%
Voltage Rating35V
ESR (Equivalent Series Resistance)23 mOhm
Lifetime @ Temp.3000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Type-
ApplicationsGeneral Purpose
Ripple Current5A
Impedance-
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
Size / Dimension1.378" Dia (35.00mm)
Height - Seated (Max)2.047" (52.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECO-S1VA223EA
Related LinksECO-S1, ECO-S1VA223EA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECO-S1VA223EA Details Description
Related parts for ECO-S1VA223EA
IDC CABLE- AKC10G/ AE10M / X datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 1W DO41 datasheet.pdf
TERM MODULE TS35 26A 380VAC datasheet.pdf
CAP TANT 10UF 16V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC 10BIT BUS INT D LATCH 24TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER VIOLET datasheet.pdf
TVS DIODE 12.9VWM DO220AA datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS BOX MNT PIN datasheet.pdf