TDK Corporation ECO2219SEO-D01V018
ECO2219SEO-D01V018 picture photo
Mfg. Part Number
ECO2219SEO-D01V018
Manufacturer
Product Category
Switching Converter, SMPS Transformers
Brief Description
INDUCTOR/XFRMR
Datasheet Download
ECO2219SEO-D01V018.pdf
Availability of ECO2219SEO-D01V018
QUANTITY
ECO2219SEO-D01V018 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECO2219SEO-D01V018
Internal Part NumberEIS-ECO2219SEO-D01V018
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductECO Series Power Supply Transformer
Standard Package35
Category Transformers
FamilySwitching Converter, SMPS Transformers
SeriesECO
PackagingBulk
TypeFor AC/DC Converters
ApplicationsFlyback Converters
Intended Chipset-
Voltage - Primary85 ~ 276V
Voltage - Auxillary-
Voltage - Isolation2500Vrms
Frequency-
Operating Temperature-30°C ~ 120°C
Mounting TypeThrough Hole
Size / Dimension24.00mm L x 23.00mm W
Height - Seated (Max)25.00mm
Chipset Manufacturer-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECO2219SEO-D01V018
Related LinksECO2219SE, ECO2219SEO-D01V018 Datasheet, TDK Corporation Distributor
ECO2219SEO-D01V018 Details Description
Related parts for ECO2219SEO-D01V018
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 220PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 500V 1111 datasheet.pdf
Crystal 6.1440MHz 50ppm 18pF 20 Ohm 0°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE PROGRAM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
EMI FILTER 4000PF C TYPE datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONVERT DC-DC 1.2V 70A 84W datasheet.pdf