Panasonic Electronic Components ECQ-E12332RJF
ECQ-E12332RJF picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E12332RJF
Brief Description
CAP FILM 3300PF 5% 1.25KVDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E12332RJF.pdf
Availability of ECQ-E12332RJF
QUANTITY
ECQ-E12332RJF Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E12332RJF
Internal Part NumberEIS-ECQ-E12332RJF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC125V
Voltage Rating - DC1250V (1.25kV)
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.610" L x 0.236" W (15.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E12332RJF
Related LinksECQ-E1, ECQ-E12332RJF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E12332RJF Details Description
Related parts for ECQ-E12332RJF
TRANS NPN 36V 2.2A TO220-3 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 14KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 700MHZ 28-PLCC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 2A 8SOIC datasheet.pdf
IC RF SWITCH SPDT 50 OHM 32-QFN datasheet.pdf