Panasonic Electronic Components ECQ-E2154KF9
ECQ-E2154KF9 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E2154KF9
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E2154KF9.pdf
Availability of ECQ-E2154KF9
QUANTITY
ECQ-E2154KF9 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E2154KF9
Internal Part NumberEIS-ECQ-E2154KF9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.406" L x 0.236" W (10.30mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.622" (15.80mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E2154KF9
Related LinksECQ-E2, ECQ-E2154KF9 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E2154KF9 Details Description
Related parts for ECQ-E2154KF9
RES SMD 3K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOT 3LVL.200 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 80V 11A TO220 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
HEATSHRINK 130/36MM-48" datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
CONN FPC datasheet.pdf
RES ARRAY 8 RES 2.7K OHM 2506 datasheet.pdf