Panasonic Electronic Components ECQ-E2223KF3
ECQ-E2223KF3 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E2223KF3
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E2223KF3.pdf
Availability of ECQ-E2223KF3
QUANTITY
ECQ-E2223KF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E2223KF3
Internal Part NumberEIS-ECQ-E2223KF3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.406" L x 0.173" W (10.30mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationsGeneral Purpose
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E2223KF3
Related LinksECQ-E2, ECQ-E2223KF3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E2223KF3 Details Description
Related parts for ECQ-E2223KF3
MOSFET N-CH 200V 9A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DVR/RCV RS232 MULT-CH 16TSSOP datasheet.pdf
RES MO 1W 0.22 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
HOOK TEST CONN INS PIERCING BLUE datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LIION 15DSBGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf