Panasonic Electronic Components ECQ-E2334KF3
ECQ-E2334KF3 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E2334KF3
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E2334KF3.pdf
Availability of ECQ-E2334KF3
QUANTITY
ECQ-E2334KF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E2334KF3
Internal Part NumberEIS-ECQ-E2334KF3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.256" W (12.00mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E2334KF3
Related LinksECQ-E2, ECQ-E2334KF3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E2334KF3 Details Description
Related parts for ECQ-E2334KF3
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES 825K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 50POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
MINITEK HDR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 74POS .125" datasheet.pdf