Panasonic Electronic Components ECQ-E4104KF9
ECQ-E4104KF9 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E4104KF9
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 10% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-E4104KF9.pdf
Availability of ECQ-E4104KF9
QUANTITY
ECQ-E4104KF9 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E4104KF9
Internal Part NumberEIS-ECQ-E4104KF9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.248" W (12.00mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)0.669" (17.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E4104KF9
Related LinksECQ-E4, ECQ-E4104KF9 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E4104KF9 Details Description
Related parts for ECQ-E4104KF9
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 15MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 10POS 3.5MM datasheet.pdf
CORD COIL SGL END 8-8 WHITE 10' datasheet.pdf
TOOL RIBBON CBL MTA.156 26-18AWG datasheet.pdf
RES SMD 18 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
SINGLE ENDED CABLE ASSEMBLY datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 800MW SMF DO219 datasheet.pdf
IC LED DRIVER DIMMABLE 16WQFN datasheet.pdf
RES SMD 309 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf