Panasonic Electronic Components ECQ-E4123RKF
ECQ-E4123RKF picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E4123RKF
Brief Description
CAP FILM 0.012UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E4123RKF.pdf
Availability of ECQ-E4123RKF
QUANTITY
ECQ-E4123RKF Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E4123RKF
Internal Part NumberEIS-ECQ-E4123RKF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.012µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.406" L x 0.173" W (10.30mm x 4.40mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E4123RKF
Related LinksECQ-E4, ECQ-E4123RKF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E4123RKF Details Description
Related parts for ECQ-E4123RKF
IC MULTIPLEXER QUAD 2X1 16TQFN datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FUSE M/V E-RATED 10E 8.25KV datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
EVAL KIT MAX2741 datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 1.4A 135 MOHM datasheet.pdf
QUIET TYPE, HIGH SENSITIVITY 250 datasheet.pdf
RES 23.7 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf