Panasonic Electronic Components ECQ-E4154JF3
ECQ-E4154JF3 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E4154JF3
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-E4154JF3.pdf
Availability of ECQ-E4154JF3
QUANTITY
ECQ-E4154JF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E4154JF3
Internal Part NumberEIS-ECQ-E4154JF3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.15µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.728" L x 0.197" W (18.50mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.685" (17.40mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E4154JF3
Related LinksECQ-E4, ECQ-E4154JF3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E4154JF3 Details Description
Related parts for ECQ-E4154JF3
RES SMD 0.016 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 70NS 32SOIC datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 11 OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
GASKET FOR 1590Z SERIES datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.74 OHM 1% 20W datasheet.pdf