Panasonic Electronic Components ECQ-E4393JF3
ECQ-E4393JF3 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E4393JF3
Brief Description
CAP FILM 0.039UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E4393JF3.pdf
Availability of ECQ-E4393JF3
QUANTITY
ECQ-E4393JF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E4393JF3
Internal Part NumberEIS-ECQ-E4393JF3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.039µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.193" W (12.00mm x 4.90mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E4393JF3
Related LinksECQ-E4, ECQ-E4393JF3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E4393JF3 Details Description
Related parts for ECQ-E4393JF3
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS R/A .100 SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST-NO 4A 250V datasheet.pdf
IC OPAMP SNGL 400MHZ W/SD 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 2POS TIN datasheet.pdf
RES 316K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
T3008, 2N/C+1N/O, FLEX 2 ACTUATO datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 1.11A 180 MOHM datasheet.pdf
SPLICE TOOLING ASSY datasheet.pdf
CAP FILM 130NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf