Panasonic Electronic Components ECQ-E4563JF9
ECQ-E4563JF9 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E4563JF9
Brief Description
CAP FILM 0.056UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E4563JF9.pdf
Availability of ECQ-E4563JF9
QUANTITY
ECQ-E4563JF9 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E4563JF9
Internal Part NumberEIS-ECQ-E4563JF9
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.056µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E4563JF9
Related LinksECQ-E4, ECQ-E4563JF9 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E4563JF9 Details Description
Related parts for ECQ-E4563JF9
CONN TERM BLOCK 5.08MM 8POS datasheet.pdf
IC 6MHZ Z80 CMOS SIO/3 44-QFP datasheet.pdf
Connector Header 30 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC MOSFET DRIVER DUAL HS 8SOIC datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2K OHM 1% 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 175W datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm Series 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf