Panasonic Electronic Components ECQ-E4824JFY
ECQ-E4824JFY picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E4824JFY
Brief Description
CAP FILM 0.82UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-E4824JFY.pdf
Availability of ECQ-E4824JFY
QUANTITY
ECQ-E4824JFY Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E4824JFY
Internal Part NumberEIS-ECQ-E4824JFY
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Capacitance0.82µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E4824JFY
Related LinksECQ-E4, ECQ-E4824JFY Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E4824JFY Details Description
Related parts for ECQ-E4824JFY
FIXED IND 220UH 85MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 294 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
BLOCK SPADE AVIKRIMP datasheet.pdf
RES 1.37M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 13POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.2M OHM 1.5W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 120MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf