Panasonic Electronic Components ECQ-E6104KF
ECQ-E6104KF picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E6104KF
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 10% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-E6104KF.pdf
Availability of ECQ-E6104KF
QUANTITY
ECQ-E6104KF Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E6104KF
Internal Part NumberEIS-ECQ-E6104KF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesECQ-E(F)
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.728" L x 0.248" W (18.50mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E6104KF
Related LinksECQ-E, ECQ-E6104KF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E6104KF Details Description
Related parts for ECQ-E6104KF
FIXED IND 1.5NH 500MA 70 MOHM datasheet.pdf
INTERRUPTER PHOTO 2MM SLOT PCB datasheet.pdf
RES 3.57K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.07M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 235MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
CONN CARD EDGE 6POS .156 GREEN datasheet.pdf
CONN PCI EXPRESS 64POS SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 43VWM 69.4VC SMC datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 3300UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf