Panasonic Electronic Components ECQ-E6154KF3
ECQ-E6154KF3 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E6154KF3
Brief Description
CAP FILM 0.15UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E6154KF3.pdf
Availability of ECQ-E6154KF3
QUANTITY
ECQ-E6154KF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E6154KF3
Internal Part NumberEIS-ECQ-E6154KF3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
SeriesECQ-E(F)
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.15µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.728" L x 0.295" W (18.50mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.803" (20.40mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E6154KF3
Related LinksECQ-E6, ECQ-E6154KF3 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E6154KF3 Details Description
Related parts for ECQ-E6154KF3
CAP CER 82PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 05VIN +/-24VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS SKT datasheet.pdf
DSUBGASKET MIM613 PSA datasheet.pdf
RES SMD 11K OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf