Panasonic Electronic Components ECQ-E6224KFB
ECQ-E6224KFB picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E6224KFB
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E6224KFB.pdf
Availability of ECQ-E6224KFB
QUANTITY
ECQ-E6224KFB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E6224KFB
Internal Part NumberEIS-ECQ-E6224KFB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.728" L x 0.354" W (18.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)0.846" (21.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E6224KFB
Related LinksECQ-E6, ECQ-E6224KFB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E6224KFB Details Description
Related parts for ECQ-E6224KFB
CONN HEADER 40POS .100 DL datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 4MHZ 8SOP datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 6000MHZ 0402 datasheet.pdf
RES SMD 40.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES MO 1W 76.8 OHM 1% AXIAL datasheet.pdf
22P MTA100 CONN ASSY POL RIB datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 125MA 48V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 37POS PIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO 155.52MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf