Panasonic Electronic Components ECQ-E6332KF
ECQ-E6332KF picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E6332KF
Brief Description
CAP FILM 3300PF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E6332KF.pdf
Availability of ECQ-E6332KF
QUANTITY
ECQ-E6332KF Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E6332KF
Internal Part NumberEIS-ECQ-E6332KF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E6332KF
Related LinksECQ-E, ECQ-E6332KF Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E6332KF Details Description
Related parts for ECQ-E6332KF
TERM BLOCK HDR 20POS 5.08MM datasheet.pdf
IC COMPARATOR PECL/LVPECL 16QSOP datasheet.pdf
CAP MICA 68PF 5% 300V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 10POS 2MM SMD datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 127 OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 63.4 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 60MB ETHERNET 24V datasheet.pdf
CONVRT DC/DC 155VIN 18.5VOUT 50W datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 30MA 60 OHM SMD datasheet.pdf