NXP Semiconductors/Freescale Semiconductor, Inc. KMPC8245ARZU400D
KMPC8245ARZU400D picture photo
Mfg. Part Number
KMPC8245ARZU400D
Brief Description
IC MPU MPC82XX 400MHZ 352TBGA
Datasheet Download
KMPC8245ARZU400D.pdf
Availability of KMPC8245ARZU400D
QUANTITY
KMPC8245ARZU400D Order Process
Ship out your order
Specifications of KMPC8245ARZU400D
Internal Part NumberEIS-KMPC8245ARZU400D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Number of Cores/Bus Width1 Core, 32-Bit
Speed400MHz
Voltage - I/O3.3V
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Security Features-
Package / Case352-LBGA
Supplier Device Package352-TBGA (35x35)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)KMPC8245ARZU400D
KMPC8245ARZU400D Details Description
Related parts for KMPC8245ARZU400D
IC OPAMP JFET 5MHZ 8DMP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 5.6K OHM 14SOIC datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
TERM POKE-IN MAG-MATE datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HEADER 34 POS RA 2.54 datasheet.pdf
INSERTION TOOL STRAIGHT LONG datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 10W datasheet.pdf