Panasonic Electronic Components ECQ-E6824KFB
ECQ-E6824KFB picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-E6824KFB
Brief Description
CAP FILM 0.82UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-E6824KFB.pdf
Availability of ECQ-E6824KFB
QUANTITY
ECQ-E6824KFB Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-E6824KFB
Internal Part NumberEIS-ECQ-E6824KFB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingBulk
Capacitance0.82µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.220" L x 0.445" W (31.00mm x 11.30mm)
Height - Seated (Max)1.004" (25.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-E6824KFB
Related LinksECQ-E6, ECQ-E6824KFB Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-E6824KFB Details Description
Related parts for ECQ-E6824KFB
RES SMD 10.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FILTER LINE PWR STD RECT .5A PCB datasheet.pdf
MT-RJ SECURE JACK AQUA XG 50/125 datasheet.pdf
RES SMD 361 OHM 0.02% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC FLASH 256MBIT 108MHZ SOIC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.5A datasheet.pdf
CIRCUIT BRKR MAG-HYDR LEVER 50A datasheet.pdf
TV 100C 100#22D PIN J/N RECP datasheet.pdf
Low Cost, 2.7 V to 5.5 V, Micropower Temperature Switches in SOT-23 IC datasheet.pdf