Panasonic Electronic Components ECQ-M2222KZ
ECQ-M2222KZ picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-M2222KZ
Brief Description
CAP FILM 2200PF 10% 200VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-M2222KZ.pdf
Availability of ECQ-M2222KZ
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
ECQ-M2222KZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-M2222KZ
Internal Part NumberEIS-ECQ-M2222KZ
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
FamilyFilm Capacitors
SeriesECQ-M
PackagingBulk
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC200V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.217" (5.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-M2222KZ
Related LinksECQ-M, ECQ-M2222KZ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-M2222KZ Details Description
Related parts for ECQ-M2222KZ
JUMPER-H1506TR/A3049R/X 8" datasheet.pdf
IC OPAMP GP 500KHZ 16SOIC datasheet.pdf
TERMINAL TURRET DBL ENDED .165"L datasheet.pdf
IC OPAMP GP 2.25MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 100V 2A CPH3 datasheet.pdf
ENGINE CONTROLLER datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
PROTOBOARD RASPBERRYPI 65X56.5MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS PIN datasheet.pdf
1000UF 10V 12,9X32,0MM 125C 2000 datasheet.pdf