Panasonic Electronic Components ECQ-P1H104GZ
ECQ-P1H104GZ picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-P1H104GZ
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 2% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-P1H104GZ.pdf
Availability of ECQ-P1H104GZ
QUANTITY
ECQ-P1H104GZ Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-P1H104GZ
Internal Part NumberEIS-ECQ-P1H104GZ
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±2%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.670" L x 0.295" W (17.00mm x 7.50mm)
Height - Seated (Max)0.768" (19.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-P1H104GZ
Related LinksECQ-P1, ECQ-P1H104GZ Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-P1H104GZ Details Description
Related parts for ECQ-P1H104GZ
MOSFET N-CH 500V 2.4A I-PAK datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 4-SOJ, 9.40mm pitch datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 50VDC AXIAL datasheet.pdf
CBL STR FMALE-R/A FMALE 6POS 3' datasheet.pdf
CONN HSG INSERT 8POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50, 50 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONNECTOR 48POS STRT TERM DIN datasheet.pdf