Panasonic Electronic Components ECQ-P1H114FZW
ECQ-P1H114FZW picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-P1H114FZW
Brief Description
CAP FILM 0.11UF 1% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-P1H114FZW.pdf
Availability of ECQ-P1H114FZW
QUANTITY
ECQ-P1H114FZW Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-P1H114FZW
Internal Part NumberEIS-ECQ-P1H114FZW
PackagingBulk
Capacitance0.11µF
Tolerance±1%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.670" L x 0.315" W (17.00mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.807" (20.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-P1H114FZW
Related LinksECQ-P1, ECQ-P1H114FZW Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-P1H114FZW Details Description
Related parts for ECQ-P1H114FZW
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 50V datasheet.pdf
SWITCHLOCK DP 4A SOLDER LUG 125V datasheet.pdf
CONN DIN RECEPT 96POS VERT PCB datasheet.pdf
ICL 200 OHM 20% 100MA 7MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
Connector Header 7 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 3.9K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.27K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT PIN datasheet.pdf