Panasonic Electronic Components ECQ-P1H133FZW
ECQ-P1H133FZW picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-P1H133FZW
Brief Description
CAP FILM 0.013UF 1% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-P1H133FZW.pdf
Availability of ECQ-P1H133FZW
QUANTITY
ECQ-P1H133FZW Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-P1H133FZW
Internal Part NumberEIS-ECQ-P1H133FZW
PackagingBulk
Capacitance0.013µF
Tolerance±1%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.472" L x 0.197" W (12.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.551" (14.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-P1H133FZW
Related LinksECQ-P1, ECQ-P1H133FZW Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-P1H133FZW Details Description
Related parts for ECQ-P1H133FZW
IDC CABLE- ASN20A/ AE20M / ASN20 datasheet.pdf
RESISTOR KIT 1-9.76 1/8W datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 0.87A SOT563F datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 36-72VIN +/-09VOUT datasheet.pdf
RES SMD 759 OHM 0.05% 1/4W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
CAP CER 3300PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC LED Driver Linear Analog Dimming 34mA 28-QFN (4x4) datasheet.pdf
ULTRA MINI 2.45GHZ CHIP ANTENNA datasheet.pdf