Susumu RG1608N-95R3-B-T5
RG1608N-95R3-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-95R3-B-T5
Brief Description
RES SMD 95.3 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-95R3-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-95R3-B-T5
QUANTITY
RG1608N-95R3-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-95R3-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-95R3-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)95.3
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-95R3-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-95R3-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-95R3-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-95R3-B-T5
OPTOISO 3.75KV 2CH OPEN COL 8DIP datasheet.pdf
RES SMD 124K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC AMP AUDIO PWR 3W MONO D 8LLP datasheet.pdf
MOSFET N-CH 25V 60A 8-SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP TANT POLY 25UF 50V AXIAL datasheet.pdf