Panasonic Electronic Components ECQ-P1H224FZW
ECQ-P1H224FZW picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-P1H224FZW
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 1% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-P1H224FZW.pdf
Availability of ECQ-P1H224FZW
QUANTITY
ECQ-P1H224FZW Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-P1H224FZW
Internal Part NumberEIS-ECQ-P1H224FZW
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLECQ-(B,P,M,F,K),ECH-S 18/June/2008
PackagingBulk
Capacitance0.22µF
Tolerance±1%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.787" L x 0.374" W (20.00mm x 9.50mm)
Height - Seated (Max)0.866" (22.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-P1H224FZW
Related LinksECQ-P1, ECQ-P1H224FZW Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-P1H224FZW Details Description
Related parts for ECQ-P1H224FZW
CAP CER 820PF 50V C0G 0603 datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLASH 1K 8DIP datasheet.pdf
IND DELAY LINE 2.0NS 1 OHM TH datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS PNL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS R/A 36POS SMD datasheet.pdf
RES SMD 127 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP CER 560PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 59.7K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 66POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 19POS T/H 0.100 GOLD datasheet.pdf