Panasonic Electronic Components ECQ-P6473JU
ECQ-P6473JU picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-P6473JU
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-P6473JU.pdf
Availability of ECQ-P6473JU
QUANTITY
ECQ-P6473JU Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-P6473JU
Internal Part NumberEIS-ECQ-P6473JU
PackagingBulk
Capacitance0.047µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.965" L x 0.354" W (24.50mm x 9.00mm)
Height - Seated (Max)0.709" (18.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.787" (20.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-P6473JU
Related LinksECQ-P, ECQ-P6473JU Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-P6473JU Details Description
Related parts for ECQ-P6473JU
CONN SPRING CONT 04 POS .256 SMD datasheet.pdf
IC INVERTER 8TSSOP datasheet.pdf
SENSOR 50PSI 1/8-27NPT .5-4.5V datasheet.pdf
FIXED IND 2.7UH 490MA 1.3 OHM datasheet.pdf
RES 931 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN R/A BKWAY HDR GOLD 14POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 41POS SKT datasheet.pdf
RES 806 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 200 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/2W .02% AXIAL datasheet.pdf