Panasonic Electronic Components ECQ-U2A184KL
ECQ-U2A184KL picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-U2A184KL
Brief Description
CAP FILM 0.18UF 10% 275VAC RAD
Datasheet Download
ECQ-U2A184KL.pdf
Availability of ECQ-U2A184KL
QUANTITY
ECQ-U2A184KL Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-U2A184KL
Internal Part NumberEIS-ECQ-U2A184KL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFuse Function for Film Capacitors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyFilm Capacitors
SeriesECQ-UL
PackagingBulk
Capacitance0.18µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.689" L x 0.315" W (17.50mm x 8.00mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-U2A184KL
Related LinksECQ-U2, ECQ-U2A184KL Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-U2A184KL Details Description
Related parts for ECQ-U2A184KL
SENSOR PHOTOAMP FIBER 2M CBL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 1.5 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 0.100 SMD datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf