Panasonic Electronic Components ECQ-U2A823MLA
ECQ-U2A823MLA picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-U2A823MLA
Brief Description
CAP FILM 0.082UF 20% 275VAC RAD
Datasheet Download
ECQ-U2A823MLA.pdf
Availability of ECQ-U2A823MLA
QUANTITY
ECQ-U2A823MLA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-U2A823MLA
Internal Part NumberEIS-ECQ-U2A823MLA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileFuse Function for Film Capacitors
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesECQ-UL
PackagingBulk
Capacitance0.082µF
Tolerance±20%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.689" L x 0.217" W (17.50mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)0.492" (12.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)