Panasonic Electronic Components ECQ-V1333JM5
ECQ-V1333JM5 picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1333JM5
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 5% 100VDC RAD
Datasheet Download
ECQ-V1333JM5.pdf
Availability of ECQ-V1333JM5
QUANTITY
ECQ-V1333JM5 Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1333JM5
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1333JM5
Standard Package2,000
SeriesECQ-V
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.033µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Metallized - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.295" L x 0.126" W (7.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1333JM5
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1333JM5 Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1333JM5 Details Description
Related parts for ECQ-V1333JM5
HDC-KIT-HE 48.150 datasheet.pdf
LED RED DIFF 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
BOARD EVAL EXPERIMENT FOR KS8999 datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 145MA 320 MOHM datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 10.8VC 1.5KE datasheet.pdf
TRIMMER 2.5K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
MOSFET P-CH 100V 3.1A DPAK datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 25W datasheet.pdf
Connector Socket 44 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR 6 DB DC 4GHZ datasheet.pdf