Panasonic Electronic Components ECQ-V1H103JLA
ECQ-V1H103JLA picture photo
Mfg. Part Number
ECQ-V1H103JLA
Brief Description
CAP FILM 10000PF 5% 50VDC RADIAL
Datasheet Download
ECQ-V1H103JLA.pdf
Availability of ECQ-V1H103JLA
QUANTITY
ECQ-V1H103JLA Order Process
Ship out your order
Specifications of ECQ-V1H103JLA
Internal Part NumberEIS-ECQ-V1H103JLA
Standard Package1,000
SeriesECQ-V
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.126" W (7.30mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ECQ-V1H103JLA
Related LinksECQ-V1, ECQ-V1H103JLA Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ECQ-V1H103JLA Details Description
Related parts for ECQ-V1H103JLA
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
QKE II FEMALE datasheet.pdf
IC OPAMP GP 710KHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 14.5VWM 26.5VC SMPC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 250MA 1.2 OHM SMD datasheet.pdf
AB 2C 2#16S PIN PLUG datasheet.pdf
CONN RCPT FMALE M12 5POS IDC datasheet.pdf
30V N-CHANNEL ENHANCEMENT MODE MOSFET 2.5V GATE DRIVE IC datasheet.pdf